• Wpisów: 207
  • Średnio co: 7 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 17:18
  • Licznik odwiedzin: 28 478 / 1486 dni
 
asumi10
 
Hejka!

Nie wiem czy wiecie, ale lubię słuchać K-popa (dla zielonych w tym temacie, K-pop to po prostu koreański pop, czyli jest to gatunek muzyczny). Gdy w Polsce była popularna piosenka Gangam Style, grzebałam w internecie, szukając innych piosenek tego wykonawcy. Przypadkiem włączyłam Gangam Style w wykonaniu Hyuny. Oczywiście od razu mi się spodobało jak ona śpiewa. Zaczęłam szukać innych jej utworów, znalazłam i kilka mi się spodobało. Po jakimś czasie odkryłam, że jest członkinią zespołu 4minute i znalazłam wiele fajnych piosenek tej grupy. Przez jakiś czas miałam na to tak wielką fazę, że aż mi się śniło, że ten zespół przyjechał do Polski na koncert. Ja na nim byłam, a na końcu jego zrobiłam sobie z nimi zdjęcia i zdobyłam ich autografy XD, ach te moje marzenia :) .

4MINUTE.jpg


20120806_seoulbeats_4minute.png


Potem słuchałam jakiś przypadkowych zespołów prezentujących ten gatunek muzyczny, ale kiedy ich piosenki mi się nudziły, przestawałam ich słuchać i kompletnie zapomniałam co to były za utwory.Kilka dni temu przeczytałam post pewnej blogerki z pingera o K-popie. Ona wymieniła kilka swoich ulubionych zespołów. Z ciekawości poszukałam ich utworów i bardzo bardzo mi się spodobały piosenki zespołu Big Bang. Szybko mi wpadły w ucho. Te, które mi się najbardziej spodobały, mam już na swojej komórce. :) Oto kilka z nich:


Ta piosenka jest dla mnie wzruszająca, czytałam jej przetłumaczony na j. polski tekst.


Muszę przyznać, że ich w ogóle nie rozróżniam. Twarze jak dla mnie mają praktycznie takie same, jedynie czym się różnią według mnie to włosy i ubranie. Tylko, że w każdej piosence mają inne ubranie, ułożenie i chyba kolor włosów. Do tego jeszcze jedni z tego zespołu odeszli, a jedni dołączyli. Nie ogarniam. :/ Mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej.

Kończę już. Zdradzę jeszcze, że w tym tygodniu jadę do empika po nowe mangi, które wam tu pokażę. :)

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego